fbpx

Miło nam poinformować, że znów będziemy współorganizatorem kameralnego konkursu gitarowego z serii „Nowoczesne inspiracje”. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

 

Konkurs – gitarowy „Nowoczesne inspiracje”

Regulamin  III Międzynarodowego Konkursu Gitarowego
Komitet Międzynarodowego Konkursu Gitarowego „Nowoczesne inspiracje” w Warszawie z przyjemnością ogłasza, że ​​III Międzynarodowy Konkurs Gitary klasycznej odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia 2017 roku. Gitarzyści wszystkich narodowości są uprawnieni, pod warunkiem, że urodzili się nie wcześniej niż 26 kwietnia 1983 roku i mogą złożyć wniosek do 20 kwietnia 2017 roku. Uczestnicy, którzy mają związki rodzinne z członkiem jury lub studiowali z członkiem jury w ciągu ostatnich dwóch lat, nie będą oceniany przez tego członka . Skład jury zostanie przekazany uczestnikom po prawidłowym wypełnieniu formularzy zgłoszeniowych.

1. Rejestracja

Wnioski należy składać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej konkursu. Uczestnicy muszą również przesłać następujące dokumenty pocztą elektroniczną na adres organizatora –  dokument tożsamości (w tym wiek); b) Ostatnie zdjęcie; c) Curriculum Vitae.

2. Opłata

Za rejestrację Mamy opłatę wpisową w wysokości 20 €. Kwotę tę należy wpłacić w całości do 20 kwietnia przelewem. Podróż i zakwaterowanie będą odbywać się na koszt zawodnika. W przypadku nieobecności płata rejestracyjna nie podlega zwrotowi. Fundatorem nagród jest Lutniczy Outlet – gitary klasyczne Warszawa

3. Wszystkie rundy są otwarte dla publiczności.

4. Program

4.1 Pierwsza runda: Dowolnie wybrany program trwający około 15 minut, który musi obejmować technikę klasyczną.
4.2 Druga runda: Dowolnie wybrany program trwający około 20 minut, w tym jeden utwór lub ruch z okresu baroku. Nie można powtarzać utworów wykonanych w pierwszej rundzie.
4.3 Ostatnia runda: Wolno wybrany program trwający około 25 minut, który może zawierać do 10 minut muzyki odtwarzanej przez zawodnika w pierwszych dwóch rundach. Uwaga – Kopię każdego niepublikowanego egzemplarza należy przesłać do komisji do 20 kwietnia 2017 roku.
5. Dzień przyjazdu
Zawodnicy muszą przybyć do Warszawy (środa) i udać się do Conservatório de Música Azeredo Perdigão, gdy losowanie odbędzie się o godzinie 19h00. Kolejność gry, po podjęciu decyzji, nie zostanie zmieniona.
6. Początek zawodów
  • 1. runda: 26 kwietnia, godz. 9:30.
  • 2  runda: 27 kwietnia o 9:30.
  • 3 Runda finałowa: 28 kwietnia o godzinie 21:30.
7. Jury Jury składa się z 7 członków lub więcej z różnych krajów.
Zainteresowany tematyką naszej strony? Przeczytaj nasz poradnik Historia gitary klasycznej
Zapraszamy na konkurs gitary klasycznej
5 (100%) 1 vote